ورود عضویت
Fa En

انجمن تخصصی کودک و رسانه

صفحه اصلی > درباره انجمن > اخبار و تازه ها > حذف برخی از قالب‌های برنامه‌سازی کودک از جشنواره تلویزیونی جام جم

حذف برخی از قالب‌های برنامه‌سازی کودک از جشنواره تلویزیونی جام جم

حذف برخی از قالب‌های برنامه‌سازی کودک از جشنواره تلویزیونی جام جم
دبیر جشنواره جام جم خبر داد؛

 حذف برخی از قالب‌های برنامه‌سازی کودک از جشنواره تلویزیونی جام جم

محمد احسانی دبیر جشنواره تلویزیونی جام جم درباره حذف بعضی از قالب‌های برنامه‌سازی در این جشنواره خبر داد.

به گزارش خبرگزاری کودک و نوجوان ، جشنواره تلویزیونی جام جم پس از چند سال وقفه، ۱۷ اسفندماه چهارمین دوره خود را برگزار می کند که شامل چهار بخش مسابقه، انیمیشن، مستند و مجموعه تلویزیونی می شود.

محمد احسانی دبیر جشنواره تلویزیونی جام جم درباره تاخیر در برگزاری اختتامیه این جشنواره که ابتدا قرار بود اوایل بهمن ماه برگزار شود، بیان کرد: از آنجایی که ما در این جشنواره آثار مربوط به چهار سال را بررسی کردیم با حجم زیادی از آثار مواجه شدیم و به همین دلیل در پروسه انتخاب و داوری تاخیر افتاد.

وی ادامه داد: البته ما می توانستیم جشنواره را در اوایل بهمن برگزار کنیم که با تعجیل همراه می شد. ایام فاطمیه را هم داشتیم و از سوی دیگر منتظر شدیم جشنواره ملی فیلم فجر و دهه دوم فاطمیه به پایان برسد. بعد از آن در شورای سیاست گذاری ترجیح بر این شد که در اسفندماه و در آستانه سالروز میلاد حضرت زهرا اختتامیه این جشنواره برگزار شود.

حذف قالب‌های گفتگو محور و ترکیبی

احسانی در پاسخ به اینکه دلیلشان برای کنار گذاشتن برنامه های کودک و نوجوان این بوده است که شبکه های امید و کودک تازه تاسیس هستند، درباره بررسی برنامه های کودک قدیمی بیان کرد: برنامه های کودک و نوجوان قالبی مخاطب محور دارد که قرار شد این قالب به همراه دیگر قالب ها از جمله برنامه های ترکیبی و گفتگومحور در دور بعدی جشنواره در سال ۹۷ بررسی شود.

دبیر جشنواره تلویزیونی جام جم اظهار کرد: سیاستگذاری ما در این دوره از جشنواره این بود که تعداد جوایز و تعداد بخش ها کمتر شود تا تمرکز بیشتری داشته باشیم و تعدد جوایز باعث نشود مراسم طولانی شود.

راه اندازی جشنواره تولیدات تلویزیونی کودک

وی در پایان با اشاره به راه اندازی جشنواره های تخصصی مثل انیمیشن در صدا و سیما بیان کرد: از طرف دیگر ما جشنواره های تخصصی ای در سازمان صداوسیما داریم و قرار است بخش هایی مثل کودک و نوجوان علاوه بر این جشنواره اصلی در جشنواره های تخصصی خودشان هم دیده شوند که آثار با جزییات کامل بررسی شود.

برچسب ها : ، ،

پیغام شما