ورود عضویت
Fa En

انجمن تخصصی کودک و رسانه

صفحه اصلی > عمومی > پیشخوان > رسانه و آموزش کار تیمی به کودکان

رسانه و آموزش کار تیمی به کودکان

رسانه و آموزش کار تیمی به کودکان

چگونه از رسانه برای آموزش کار گروهی به فرزندانمان استفاده کنیم؟

محیط رسانه و تکنولوژی این روزها براساس فرهنگ اشتراک گذاری بنا گذاشته شده است. توانایی کار کردن در کنار دیگر افراد سرمایه ای ارزشمند در دنیای متصل امروزی به حساب می آید. مهندسان کدهای کامپیوتری خود را با همدیگر تبادل می کنند.

کسانی که بازی های کامپیوتری می کنند، لِول های بازی خود را با دیگران به اشتراک می گذارند. یا دانش آموزان مسئولیت‌های مربوط به پروژه‌های مدرسه ی خود را با هم گروهی هایشان تقسیم میکنند.
شما هم می وانید از رسانه برای کمک به بچه ها در تقویت مهارت کار گروهی در آنها استفاده کنید. این کار را از طریق یافتن برنامه‌های کاربردی ( اپلیکیشن ها ) و بازی‌هایی که براساس کار تیمی هستند انجام دهید. استفاده از سرویس‌هایی مثل گوگل برای کارهای آموزشی، و تشویق فرزندانتان به اشتراک گذاری پروژه ها به صورت آنلاین امکان‌پذیر است.

ایده های دیگری نیز در این رابطه هستند:

فیلم، تلویزیون، و کتاب:

  • زمانی که کودکتان درحال یاد گیری مهارت خواندن است، بازی ای انجام دهید که در آن شما وفرزندتان به نوبت هرکدام یک صفحه از کتاب را به ترتیب بخوانید.
  • فرزندتان را به کتابخانه های عمومی ببرید و درمورد سیستم اشتراک گذاری کتاب ها در آن جا با او صحبت کنید.
  •  فیلم ها و برنامه های تلویزیونی ای را تماشا کنید که مهارت کار تیمی را در بچه ها بالا می برند.

رسانه های اجتماعی، برنامه های کاربردی، بازی ها، و وب سایت ها:

  •  به نوبت بازی کردن را در بازی های رایانه ای به فرزندتان یاد دهید.
  •  برنامه ها و بازی هایی را استفاده کنید که قابلیت بازی کردن به صورت تیم را داشته باشد.
  •  از کودکتان برای مشارکت و کار کردن با تیم‌های آنلاین، چه برای اشتراک‌گذاری آموخته‌هایشان و چه برای ایجاد یا یادگیری چیزی جدید حمایت کنید.
  •  درمورد ویدیوها، موزیک‌ها، یا برنامه‌های چند سرویسی که با مشارکت چندین نفر تولید و ساخته می‌شوند با کودکتان صحبت کنید.
  •  درمورد محدودیت‌های کار تیمی هم با فرزندتان صحبت کنید. او باید بداند که چه وقت‌هایی کار کردن در قالب تیم بهتر است و چه وقت هایی کار کردن به تنهایی .

منبع : کامان سنس مدیا

نویسنده : زهرا وکیلیان مبارکه

برچسب ها : ، ، ،

پیغام شما