ورود عضویت
Fa En

انجمن تخصصی کودک و رسانه

صفحه اصلی > درباره انجمن > اخبار و تازه ها > رمان «صید درخت» روانه بازار نشر شد

رمان «صید درخت» روانه بازار نشر شد

رمان «صید درخت» روانه بازار نشر شد

روایتی از زندگی ارغوان در رمان «صید درخت» به قلم لیلا شمس وارد بازار کتاب شد.

به گزارش انجمن تخصصی کودک و رسانه به نقل از خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، لیلا شمس در تازه‌ترین رمان خود سه‌گانه‌ای را نوشته که در سه بخش مجزا با عناوین «از ارغوان»، «در ارغوان» و «با ارغوان» روایت می‌شود و هر سه بخش ساختار منحصربه‌فرد خود را دارد.

رمان به احوالات دختری به نام ارغوان می‌پردازد که از سوی جامعه پذیرش نمی‌شود و جداشدن از مردم او را به ایجاد ارتباطات دیگری با عناصری از طبیعت و خیال سوق می‌دهد و او را وادار می‌کند به دنبال رازی باشد که زندگی او را با دیگران متفاوت کرده است.

دختر برای حفظ زندگی و خانواده‌اش می‌جنگد اما این جنگ قواعدی دارد؛ اتفاقاتی که در بیرون و همزمان در درون او رخ می‌دهد مخاطب را مجبور می‌کند از زاویه‌های مختلف به ماجرا نگاه کند. در نهایت شخصیت اصلی رمان و مردم در یک نقطه به ملاقات خود و یکدیگر می‌رسند.

شمس در «صید درخت» از امید، رنج‌های پیچیده‌ی آدمی و از رویارویی با حقیقت می‌گوید. فرم و ساختار کتاب مدرن است و طبیعی است که مخاطبان دوست‌دار ادبیات بیشتر با آن ارتباط برقرار می‌کنند.


لیلا شمس نویسنده اثر در توضیح کتاب این‌گونه می‌نویسد: «در دفتر اول گفت وگو از ارغوان است؛ آنچه اهالی درباره او می‌گویند: شما صداهای مختلفی می‌شنوید. هرکس روایت خودش را دارد؛ راوی‌ها از شصت و هفت موقعیت برایتان خواهند گفت و باد روایتِ آن‌ها را به گوش شما می‌رساند. پای حرفشان بنشینید، نقلشان را بشنوید و ببینید کجاها در خاطرتان می‌ماند؟ آیا آشنا نیست؟ … شبیه قصه خودتان؟ اما دفتر دوم از روایتی که در ارغوان اتفاق افتاده پرده برمی‌دارد. نگاه خودش حکایت دیگری دارد. و دفتر سوم، کسی با ارغوان سخن خواهد گفت. «او» تمامِ قصه را خطاب به ارغوان و برای شما روایت می‌کندو این چنین است قصه تو و من.»

سوره مهر اخیراً «صید درخت» را در ۳۳۸ صفحه با قیمت ۳۰۰ هزار تومان عرضه کرده است.

برچسب ها : ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ،

پیغام شما