ورود عضویت
Fa En

انجمن تخصصی کودک و رسانه

صفحه اصلی > درباره انجمن > اخبار و تازه ها > بازنشر مجموعه داستان‌های شاهنامه «نامه‌ نامور»

بازنشر مجموعه داستان‌های شاهنامه «نامه‌ نامور»

بازنشر مجموعه داستان‌های شاهنامه «نامه‌ نامور»

۱۰ عنوان کتاب از مجموعه ۱۲ جلدی داستان‌های شاهنامه حکیم ابوالقاسم فردوسی با عنوان «نامه‌ ‌نامور» از سوی انتشارات کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان بازنشر شد.

به گزارش انجمن تخصصی کودک و نوجوان به نقل از روابط عمومی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان این مجموعه ۱۲ جلدی، سال ۱۳۹۲ برای نخستین‌بار برای علاقه‌مندان داستان‌های حماسی از سوی کانون به چاپ رسید. «نامه نامور»، داستان‌های شاهنامه حکیم ابوالقاسم فردوسی، شاعر و حماسه‌سرای قرن چهارم را با نثری ساده و امروزی برای نوجوانان روایت می‌کند.

«رستم و سهراب» نوشته جعفر ابراهیمی (شاهد) و تصویرگری کمال طباطبایی، «بیژن و منیژه» و «بازی اهریمن» به نویسندگی سوسن طاقدیس و تصویرگری محرم اسلام‌نژاد و نازنین عباسی، «داستان فرود» کاری از اسدالله شعبانی و تصویرگری راهله برخورداری و «رستم و اسفندیار» نوشته مرجان فولادوند و تصویرگری پژمان رحیمی‌زاده، عناوین پنج جلد از کتاب‌های این مجموعه است که به تازگی بازنشر شده است.

همچنین، «زال و سیمرغ» و «زال و رودابه» به نویسندگی مصطفی رحماندوست و تصویرگری مانلی منوچهری و عاطفه ملکی‌جو، «رویای گردآفرید» نوشته مینو کریم‌زاده و تصویرگری عطیه بزرگ‌سهرابی، «هفت خوان و هفت رزم» به نویسندگی زهره پریرخ و تصویرگری نیلوفر میرمحمدی و «خوان هشتم» نوشته محمود پوروهاب و تصویرگری گلریز گرگانی از دیگر کتاب‌های این مجموعه به شمار می‌رود که تجدید چاپ شده است.

هر یک از کتاب‌های این مجموعه که برای نوجوانان بالای ۱۲ سال (نونگاه) مناسب است، به بهای ۷۵ هزار تا ۹۰ هزار تومان در دسترس نوجوانان علاقه‌مند قرار دارد.

بر همین اساس، این ۱۰ عنوان کتاب با شمارگان دو هزار نسخه به چاپ پنجم رسیده‌اند و پیش‌تر نیز ۱۵ هزار نسخه از این کتاب‌ها منتشر شده است.

یادآوری می‌شود که کتاب «هفت خوان و هفت رزم» در فهرست کلاغ سفید کتابخانه مونیخ ۲۰۱۴ قرار گرفته است.

این مجموعه تاکنون برگزیده هشتمین دوره جایزه کتاب برتر کودک و نوجوان و برگزیده شورای کتاب کودک، جایزه ادبی‌هنری مهدی آذریزدی و… نیز شده است.

برچسب ها : ، ، ، ، ، ، ، ، ، ،

پیغام شما