ورود عضویت
Fa En

انجمن تخصصی کودک و رسانه

صفحه اصلی > درباره انجمن > اخبار و تازه ها > دهه کرامت فرصتی برای آشنایی نسل جوان با فرهنگ رضوی

دهه کرامت فرصتی برای آشنایی نسل جوان با فرهنگ رضوی

دهه کرامت فرصتی برای آشنایی نسل جوان با فرهنگ رضوی

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی آذربایجان شرقی دهه کرامت را بهترین فرصت برای آشنایی نسل جدید با فرهنگ رضوی دانست.

حجت الاسلام میکائیل اسکندری توجه به بصیرت افزایی نسل جوان جامعه را یکی از مهمترین اهداف اجرای برنامه های دهه کرامت عنوان کرد و اظهار داشت: دهه کرامت بهترین فرصت برای برای تبیین و ترویج سبک زندگی اسلامی میان کودکان، نوجوانان و جوانان و آشنا ساختن نسل جدید با فرهنگ رضوی است.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی آذربایجان شرقی خاطرنشان کرد: کودکان، ﺟﻮﺍﻧﺎﻥ ﻭ ﻧﻮﺟﻮﺍﻧﺎﻥ ﺳﺮﻣﺎﻳﻪ ﻫﺎﻱ ﺍﺻﻠﻲ ﺍﻧﻘﻼﺏ ﻭ ﻧﻈﺎﻡ ﻣﻘﺪﺱ ﺟﻤﻬﻮﺭﻱ ﺍﺳﻼﻣﻲ ﺍﻳﺮﺍﻥ ﻫﺴﺘﻨﺪ و رویکرد برنامه های دهه کرامت باید در راستای جذب مخاطبان کودک و نوجوان به مساجد با هدف آشنایی با فرهنگ رضوی باشد.

وی با اشاره به مسئولیت ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد آذربایجان شرقی به عنوان دبیرخانه اجرایی بزرگداشت دهه کرامت در استان اظهار داشت: کانون های فرهنگی هنری مساجد در جذب مخاطبان نوجوان و جوان به مساجد و اجرای برنامه های مردم محور و رونق فعالیت های مسجدمحور در دهه کرامت نقش موثری داشته و هماهنگی و همراهی تمام نهادهای دولتی و غیردولتی در برگزاری باشکوه جشن های دهه کرامت ضرورت دارد.

حجت الاسلام اسکندری ادامه داد: مردم محوری و مسجد محوری برنامه های دهه کرامت مورد تاکید بوده و کانونهای فرهنگی هنری مساجد در کنار دیگر نهادهای فعال در این اماکن امن الهی نقش بسیار موثری در تحقق این موضوع دارند.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی آذربایجان شرقی با تاکید بر ضرورت پشتیبانی ادارات و نهاد ها از برنامه های مردم محور، اظهار داشت: برای هرچه باشکوه تر برگزاری جشن‌های دهه کرامت باید از ظرفیت همه مراکز دینی و فرهنگی استفاده شود.

حجت الاسلام اسکندری با اشاره به سالروز ولادت حضرت معصومه(س) حضرت احمد بن موسی(ع) و سالروز ولادت امام رضا(ع) در دهه کرامت افزود: تبیین ظرفیت های نهفته در فرهنگ دینی و ولایت مداری نه تنها برای مردم ایران بلکه برای تمام مردم کشورهای مسلمان و همسایه رسالتی است که می‌تواند با همگرایی و همفکری همه دستگاه‌های اجرایی، نهادهای مردمی و دولتی و استفاده از توان همه جانبه آنها صورت گیرد.

برچسب ها : ، ، ، ، ، ، ، ، ،

پیغام شما