ورود عضویت
Fa En

انجمن تخصصی کودک و رسانه

صفحه اصلی > درباره انجمن > اخبار و تازه ها > کیفیت عالی آثار خوشنویسان در جشنواره شکوه‌ شاهنامه

کیفیت عالی آثار خوشنویسان در جشنواره شکوه‌ شاهنامه

کیفیت عالی آثار خوشنویسان در جشنواره شکوه‌ شاهنامه

دبیر دومین جشنواره ملی خوشنویسی شکوه شاهنامه گفت: کیفیت آثار ارسالی از سوی هنرمندان خوشنویس بسیار بالاست به طوری که داوران جشنواره ملی خوشنویسی شکوه شاهنامه اذعان داشتند که امسال در داوری با چالش‌هایی روبه‌رو خواهیم بود.

هادی سیدخوانی در خصوص تازه ترین اخبار برگزاری جشنواره ملی خوشنویسی شکوه شاهنامه، اظهار کرد: دومین جشنواره ملی خوشنویسی نستعلیق شکوه شاهنامه با هدف آفرینش محتوای فرهنگی، هنری و ادبی با محوریت هنر خوشنویسی نستعلیق و ادبیات شاهنامه، معرفی و گرامیداشت هنرمندان آثار خوشنویس شاهنامه فردوسی، استعدادیابی هنرمندان نوجوان و جوان و برقراری پیوند بیشتر میان هنر و هنرمندان با جامعه فرهنگی و فرهنگ دوست نیز برگزار می‌شود.

وی اضافه کرد: در حال حاضر برای جشنواره ملی خوشنویسی شکوه شاهنامه در مرحله دریافت اصل آثار هستیم که تعدادی از آن‌ها به دست ما رسیده و در حال آماده‌سازی آن‌ها برای داوری در تهران هستیم. بنابراین اواخر هفته آینده آثاری که به دست ما رسیده است را به همراه داوران به تهران می‌بریم تا داوری نهایی انجام شود.

عضو شورای سیاستگذاری دومین جشنواره ملی خوشنویسی شکوه شاهنامه تصریح کرد: هنرمندان خوشنویس در سه بخش چلیپا و کتابت، قطعه و سطر و سیاه‌مشق آثار خود را ارسال کردند که بیش از ۱۰۰۰ اثر به دست ما رسید و در حال حاضر ۲۰۰ اثر را انتخاب کردیم که تاکنون حدود ۱۵۰ اصل اثر برای داوری به دست ما رسیده است.

وی ادامه داد: برای نمایشگاه جشنواره ملی خوشنویسی شکوه شاهنامه ۲۰۰ اثر انتخاب شده که حدود ۱۰۰ اثر به لحاظ کیفیت و نمایشی بودن اثر برای نمایش در نمایشگاه انتخاب می‌شوند. در این نمایشگاه آثار برتری که به هر دلیلی حائز رتبه نشدند نیز در نمایشگاه حضور دارند.

دبیر دومین جشنواره ملی خوشنویسی شکوه شاهنامه خاطرنشان کرد: کیفیت آثار ارسالی از سوی هنرمندان خوشنویس بسیار بالاست به طوری که داوران جشنواره اذعان داشتند که امسال در داوری با چالش‌هایی روبه‌رو خواهیم بود. بنابراین با توجه به اینکه دوره دوم این جشنواره برگزار شده استقبال از سوی هنرمندان بسیار جالب و چشمگیر بود.

برچسب ها : ، ، ، ، ، ، ، ، ، ،

پیغام شما