ورود عضویت
Fa En

انجمن تخصصی کودک و رسانه

صفحه اصلی > درباره انجمن > اخبار و تازه ها > دعوت نوجوانان به نمایشگاه کتاب با دو طرح ویژه شهرداری تهران

دعوت نوجوانان به نمایشگاه کتاب با دو طرح ویژه شهرداری تهران

دعوت نوجوانان به نمایشگاه کتاب با دو طرح ویژه شهرداری تهران

مهرداد باقری پبدنی: در طول برگزاری سی و پنجمین نمایشگاه کتاب تهران با دو طرح موضوع‌‌ دعوت نوجوانان به نمایشگاه کتاب از مدارس شهر تهران و طرح معرفی و ترویج کتاب‌های ویژه نوجوان را دنبال خواهیم کرد.

مهرداد باقری پبدنی، رییس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران با بیان اینکه تمرکز سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران مخاطب کودک و نوجوان است، گفت: نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران مهمترین رویداد فرهنگی کشور است و با تاکید براینکه تهران هرساله میزبان علاقه‌مندان کتاب از سراسر کشور است، افزود: اردیبهشت‌ماه هرسال بخاطر برگزاری نمایشگاه کتاب تهران یک ماه ویژه فرهنگی است؛ مدیران کلان شهری در تهران همه ساله تلاش دارند این رویداد بزرگ و بین‌المللی را رونق دهند.

او توجه به کتاب را یک امر ضروری دانست و با تاکید براینکه نمایشگاه کتاب نباید صرفاً یک اتفاق تقویمی که حتماً باید تاثیرات قابل لمس داشته باشد، ادامه داد: بازدید حدود چهار میلیون مخاطب از نمایشگاه کتاب تهران به معنی یک ظرفیت بزرگ و مهم فرهنگی است که باید بسیاری از مشکلات و مسائل را به واسطه‌ آن برطرف کرد.

رییس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران در ادامه به رویکرد این سازمان در سی و پنجمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران پرداخت و عنوان کرد: رویکرد سازمان فرهنگی هنری شهرداری در نمایشگاه کتاب امسال توجه و تمرکز بر مخاطب کودک و نوجوان است. ما امسال تلاش خواهیم کرد مفصل به موضوع دعوت برای حضور مخاطب کودک و نوجوان به نمایشگاه کتاب تهران بپردازیم.

باقری پبدنی با تاکید براینکه شهرداری تهران ده‌ها برنامه ویژه برای نمایشگاه کتاب تهران تدارک دیده است، ادامه داد: هرساله حجم و تنوع کارهایی که در نمایشگاه کتاب تهران انجام می‌دهیم، افزایش پیدا می‌کند. در دوره گذشته نمایشگاه کتاب میزان اثرگذاری فعالیت‌های شهرداری تهران با دوره‌های پیشین تفاوت داشته و مسئولان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بر افزایش این تاثیرگذاری و فعالیت تاکید داشته‌اند و این اتفاق امسال نیز ادامه داده خواهد شد.

او سیاست جدید سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران را مخاطب نوجوان دانست و گفت: همین سیاست و رویکرد در برنامه‌های نمایشگاه کتاب امسال دخیل خواهد بود بخاطر همین برنامه‌های اصلی ما برای نمایشگاه کتاب تهران ویژه مخاطب کودک و نوجوان است و البته مجموعه شهرداری تهران ده‌ها برنامه پشتیبانی از نمایشگاه را پی می‌گیرد.

رییس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران ادامه داد: طرح دعوت نوجوانان به نمایشگاه کتاب از مدارس شهر تهران و طرح معرفی و ترویج کتاب‌های ویژه نوجوان را در نمایشگاه کتاب پیگیری خواهیم کرد. این طرح در تمام مناطق شهرداری تهران در سطح مدارس اجرا می‌شود و طبق طراحی صورت گرفته نوجوانان خودشان از دوستانشان برای حضور در نمایشگاه دعوت می‌کنند و بستری در این مسیر در فضای حقیقی و مجازی طراحی شده است لذا پلتفرمی در کنار دعوت حضوری طراحی شده که سال قبل این برنامه را در یک مقیاس کوچک اجرا می‌کرد و امسال طراحی ویژه‌ای برای آن تدارک دیده شده است.

باقری پبدنی گفت: در طرح دعوت برای مخاطبان نوجوان تدارکی صورت گرفته تا مخاطبان بتوانند کتاب‌های موردنظرشان را با تخفیف بخرند. کسانی هم که امکان خرید کتاب‌ها را نداشته باشند طی یک طراحی خواهند توانست از نزدیک‌ترین کتابخانه نزدیک به منزل آن را دریافت کنند.

او درباره فعالیت‌های «باغ رسانه کودک و نوجوان» عنوان کرد: تولیدات رسانه‌ای این مجموعه از سال گذشته در فرهنگسرای رازی شروع شده است و حتماً یکی از کارویژه‌های آن می‌تواند موضوع کتاب و کتابخوانی باشد که در سال‌های بعد شاهد تولیدات آن خواهیم بود.

سی‌وپنجمین دوره نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران با شعار «بخوانیم و بسازیم» از ۱۹ تا ۲۹ اردیبهشت (۱۴۰۳) در محل مصلی امام خمینی(ره) به شکل حضوری و در سامانه ketab.ir به صورت مجازی برگزار می‌شود.

برچسب ها : ، ، ، ، ، ، ،

پیغام شما