ورود عضویت
Fa En

انجمن تخصصی کودک و رسانه

صفحه اصلی > درباره انجمن > اخبار و تازه ها > تولید بازی رومیزی «لیپار» باالهام از چابهار

تولید بازی رومیزی «لیپار» باالهام از چابهار

تولید بازی رومیزی «لیپار» باالهام از چابهار

بازی رومیزی «لیپار» با هدف آشناسازی کودکان با مناطق مختلف ایران، از سوی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان تولید می‌شود.

بازی رومیزی «لیپار» درباره نجات بچه لاک‌پشت دریایی در ساحل «لیپار» و مناسب برای گروه سنی بالای ۷ سال است.

بر همین اساس این بازی از سوی هادی نیکبخت، ثریا مرادقلی و حسن رایگان طراحی شده و به‌زودی به بازار اسباب‌بازی عرضه می‌شود.

ایران کشوری سراسر شگفتی و زیبایی و یکی از زیباترین مناطق این کشور پهناور، ساحل لیپار است که همچون نگینی در بندر چابهار جنوب ایران با شن‌های طلایی و دریای نیلگون، هر گردشگری را جذب خود می‌کند. این ساحل زیبا رازهای شگفت‌انگیزی در خود جای داده و لاک‌پشت‌های دریایی از زیبایی‌های آن است.

این لاک‌پشت‌های دریایی در معرض خطر هستند؛ از این‌رو اداره کل سرگرمی‌های سازنده و بازی‌های رایانه‌ای کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در نظر دارد برای حفظ محیط‌زیست و آشناسازی کودکان با مناطق مختلف ایران، سرگرمی جدیدی با عنوان «لیپار» تولید کند. 

سرگرمی‌ها و بازی‌های رومیزی می‌توانند ابزاری برای افزایش آگاهی و تقویت هویت ملی و شناخت میهن باشند.

در این بازی، بازیکنان در نقش لاک‌پشت‌های کوچکی در دنیای ساحلی زیبای «لیپار» هستند. این سرگرمی رومیزی شامل یک صفحه و بیش از صد توکن و مهره است که کودکان را وارد دنیای خارق‌العاده لاک‌پشت‌ها می‌کند، به گونه‌ای که در جریان بازی، با واقعیت زندگی لاک‌پشت‌ها و اتفاق‌ها جلو می‌روند و درک آن‌ها از محیط‌زیست و حیوانات در معرض خطر انقراض بیشتر می‌شود و در پایان این علاقه و مراقبت از طبیعت در آن‌ها نهادینه خواهد شد.

برچسب ها : ، ، ، ، ، ، ،

پیغام شما