ورود عضویت
Fa En

انجمن تخصصی کودک و رسانه

صفحه اصلی > درباره انجمن > اخبار و تازه ها > «سرسفره خدا» همچنان در شبکه کودک

«سرسفره خدا» همچنان در شبکه کودک

«سرسفره خدا» همچنان در شبکه کودک

برنامه «سر سفره خدا»، از برنامه های سحرگاهی شبکه کودک در ماه رمضان، در طول سال نیز پخش خواهد شد.

یاسر غفاری، تهیه کننده و کارگردان برنامه «سرسفره خدا» درباره تغییرات فصل جدید برنامه گفت: امسال به دکور، محله و مسجدی که همیشه درباره اش صحبت می‌شد، بخش‌هایی اضافه کردیم و به واقعیت نزدیکتر و باورپذیر‌تر کردیم، از جمله اضافه کردن اتاق و حوض.

وی افزود: تغییر بعدی اضافه کردن شخصیت‌های جدید بود. سال‌های قبل در این برنامه سه تا شخصیت اصلی داشتیم، به این نتیجه رسیدیم که این هویت محله، مسجد و خانه خان عمو، خللی دارد از احسان یازده ساله صحبت می‌کردیم ولی از خانواده اش صحبت نمی‌شد، امسال خاله و خواهر احسان را رونمایی کردیم در برنامه که نقش خاله را ساقی زینتی بازی می کردند و کوثر حیدی هم نقش خواهر.

وی درباره محتوا و دیالوگ‌ها هم گفت: محور محتوای اصلی این فصل از برنامه، شکرگزاری بود یعنی بچه داشته هایش و نعمت هایش را ببیند و از آن‌ها استفاده درست بکند و یکی از درست استفاده کردن، کمک کردن به دیگران با استفاده از نعمت‌ها و داشته‌هایی که دارد.

وی گفت: یکی از اهداف اصلی در قصه ها، این بود که مستقیم گویی نشود و در لایه‌های زیرین تاثیر داشته باشد.

وی درباره بخش‌های تعاملی برنامه هم گفت: چند بخش تعاملی داشتیم، یک بخشی از قصه ما بود که بچه‌های توی خانه رقم می‌زدند، یکی از بخش‌ها، پیامک‌ها بود که امسال سعی کردیم خیلی از پیامک‌ها را یا بخوانیم یا زیرنویس کنیم و عید فطر به قید قرعه حدود ۱۰۰ تا ۱۵۰ نفر از بچه‌هایی که زیاد پیامک زده بودند به عنوان تماشاگر آوردیم برنامه که اولین بار اتفاق می‌افتد. بخش دیگر تعامل، پویش «ببین و ببخش» در راستای محور محتوای برنامه بود که بچه‌ها نعمت‌هایی که دارند ببینند و نعمت هایی که می‌تواند ببخشند به دوستان شان،  عکس بگیرند و ارسال کنند به برنامه.

وی افزود: اساسا قصه‌های برنامه «سرسفره خدا» با وجود اینکه متن داشت و سیر اصلی قصه براساس متن و محتوا پیش می‌رفت ولی بداهه‌های بچه‌ها خیلی زیاد بود و کمک می‌کرد به برنامه.

وی در پاسخ به این سوال که چرا برنامه مجری داشت گفت: برنامه ترکیبی نمایشی بود، ما گروه سرود داشتیم، مهمان داشتیم، مجری باید اینها را بهم وصل می‌کرد، نمی‌توانست مجری نداشته باشد و کاملا یک برنامه نمایشی باشد.

وی گفت: اگر برنامه ادامه دار باشد و تغییراتی که قرار است اتفاق بیفتد، این خواهد بود که سعی می کنیم هر قسمت یک اتفاق داشته باشیم و برنامه خسته کننده نباشد و از مهمانان و بچه های بیشتری دعوت می کنیم به برنامه . این برنامه در صورت ادامه دار بودن فقط پنج شنبه ها وجمعه ها پخش می شود و روزهای مناسبتی مثل ماه محرم هر روز پخش خواهد شد.

برچسب ها : ، ، ، ، ،

پیغام شما