ورود عضویت
Fa En

انجمن تخصصی کودک و رسانه

صفحه اصلی > درباره انجمن > اخبار و تازه ها > محمد میرکیانی با دوکتاب جدید به نمایشگاه کتاب می‌آید

محمد میرکیانی با دوکتاب جدید به نمایشگاه کتاب می‌آید

محمد میرکیانی با دوکتاب جدید به نمایشگاه کتاب می‌آید

محمد میرکیانی نویسنده کودک و نوجوان از انتشار دو عنوان کتاب «عروسی غازها» و «کاخ کلاغ‌ها» همزمان با نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران خبر داد.

محمد میرکیانی نویسنده حوزه کودک و نوجوان از انتشار دوعنوان کتاب «عروسی غازها» و «کاخ کلاغ‌ها» همزمان با آغاز نمایشگاه بین المللی کتاب تهران خبر داد و گفت: با انتشار این آثار پنج گانه «ماجرای دشت مرموز» کامل می‌شود.

وی با اشاره به اینکه مخاطبان این پنج گانه نوجوانان هستند، افزود: «جشن خرگوش‌ها»، «ملکه موش‌ها» و «بازی بازها» عنوان‌های دیگر این پنج گانه هستند که تصویرگری‌اش را سعید رزاقی انجام داده است. مجموعه «ماجرای دشت مرموز» بر محوریت چند گروه از حیوانات است که در هر کتاب ماجرای تازه‌ای را رقم می‌زنند. روباه‌ها شخصیت‌های منفی این‌مجموعه هستند که در هر قصه برای به دام انداختن دیگر حیوانات توطئه تازه‌ای انجام می‌دهند. بازها قهرمان‌های این مجموعه هستند که در نهایت به یاری حیوانات ضعیف می‌آیند و روباه‌ها را شکار می‌کنند.

سردبیر برنامه «قصه ظهر جمعه» رادیو ایران در ادامه گفت: مجموعه ۵ گانه با کتاب‌های چندجلدی‌ها متفاوت است و کتاب‌های چندجلدی را باید کامل خواند؛ در حالی که به طور مثال در ۵ گانه «ماجرای دشت مرموز» هر کتاب هویت مستقلی دارد و می‌تواند جداگانه خوانده شود.

به گفته میرکیانی، رمان‌های «ماجرای شت مرموز» در فضای داستان‌های حیوانات یا فابل ( (fabl) ساختاری طنز، فانتزی و مفرح برای نوجوانان دارد و در نگارش آثار سعی شده است نوجوانان با مفاهیم اجتماعی و فرهنگی آشنا شوند و به خوانش داستان‌های ادبیات کهن و داستان‌های معاصر علاقه‌مند شوند.

وی در پایان گفت: همچنین چنین نوجوانان با مطالعه مجموعه ۵ گانه «ماجرای شت مرموز» زمینه تفکر و اندیشه را در خود ایجاد می‌کنند و با نا گفته‌هایی از مسائل پیرامون، فضای عمومی جامعه و جهان امروز آشنا می‌شوند در نتیجه آگاهی آن‌ها نسبت به پیچیدگی‌های زندگی در جهان امروز بیشتر می‌شود. این دو کتاب توسط انتشارات به نشر (آستان قدس رضوی) همزمان با نمایشگاه بین المللی کتاب تهران منتشر و روانه بازار نشر می‌شود.

برچسب ها : ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ،

پیغام شما